Prawnik rozwód Szczecin – pomoc w sprawach rozwodowych

Pomoc w sprawach rozwodowych

Uzyskanie rozwodu nie jest łatwe, szczególnie jeśli para ma dzieci lub skomplikowaną sytuację majątkową. Zerwanie więzi rodzinnej to trudny czas dla wszystkich zaangażowanych. Jednym z podstawowych wyzwań dla klientów, przechodzących rozwód lub inną formę rozpadu związku jest to, że są zmuszeni do podejmowania niezwykle trudnych decyzji o długoterminowych skutkach, kiedy czują się najmniej emocjonalnie do tego zdolni. Jednak ze wsparciem doświadczonego prawnika można skutecznie i komfortowo przejść przez cały ten proces.

prawnik rozwód szczecin

Sprawy rozwodowe Szczecin – kompleksowa obsługa lub jednorazowa porada

Nasi prawnicy rozwodowi mają duże doświadczenie w zajmowaniu się wszystkimi aspektami prawa rodzinnego. Do każdej sprawy podchodzimy z wyczuciem i empatią. Wiemy, że proces radzenia sobie z rozwodem oraz wszelkimi kwestiami z niego wynikającymi (takimi jak podział majątku czy spór o dzieci) może wydawać się przytłaczający i zniechęcający. Na bazie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy metody, które pozwalają nam, a także naszym klientom, bardzo dobrze przechodzić to wymagające postępowanie.

Rozwody w Szczecinie i okolicach jesteśmy w stanie poprowadzić od samego początku do satysfakcjonującego zakończenia sprawy. Można zgłosić się do nas na każdym etapie postępowania, ale im wcześniej dojdzie do spotkania, tym więcej czasu zyskamy na analizę danego przypadku oraz podjęcie optymalnych decyzji. Oprócz kompleksowej obsługi sprawy, oferujemy jasne, sprawdzone porady prawne, które nie tylko koncentrują się na samym przeprowadzeniu rozwodu, ale także biorą pod uwagę emocjonalny wpływ tego typu postępowania na klienta i jego bliskich.

Nasza kancelaria pomaga w trudnych sprawach rozwodowych oraz innych kwestiach związanych z prawem rodzinnym, zarówno majątkowych, jak i tych, które dotyczą opieki nad dziećmi. Zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby całej rodziny, kierując się przy tym dobrem naszego klienta. Od obsługi samego procesu rozwodowego, przez udzielanie porad dotyczących podziału majątku, po wspieranie w rozwiązywaniu ustaleń, dotyczących wspólnego rodzicielstwa z byłym partnerem – każdym rozwodem możemy zająć się kompleksowo, gwarantując bardzo profesjonalne podejście.

Czytaj więcej

Rozwody Szczecin – wsparcie na każdym etapie postępowania

Dzięki wieloletniej praktyce możemy udzielić pomocy w szerokim spektrum spraw związanych z prawem rodzinnym. Rozumiemy jak ważne jest profesjonalne podejście do rozpadu małżeństwa. Dysponujemy specjalistyczną wiedzą, aby zapewnić szybkie rozwiązywanie problemów przy jak najmniejszej dozie niepotrzebnych nerwów. Możemy pomóc w każdym aspekcie związanym z rozwodem, w tym m.in.:

– przygotowaniu i złożeniu pozwu rozwodowego,
– reprezentowaniu klienta podczas sprawy rozwodowej,
– negocjowaniu podziału majątku wspólnego,
– ustaleniu władzy rodzicielskiej,
– wywalczeniu alimentów na rzecz współmałżonka i alimentów na dziecko.

 

Pozew o rozwód Szczecin – błyskawiczne przygotowanie niezbędnych dokumentów

Ubieganie się o rozwód to pierwszy krok na drodze do nowego, niezależnego życia. Nasi prawnicy rozwodowi mogą udzielić wszelkich porad i niezbędnego wsparcia, których potrzeba do rozpoczęcia całego procesu. Na samym początku należy przygotować pozew o rozwód. Po analizie i skompletowaniu setek tego typu dokumentów na przestrzeni lat jesteśmy w stanie zrealizować ten proces szybko oraz w pełni profesjonalnie. Zadbamy o to, aby cała dokumentacja była przygotowana z najwyższą starannością, jednocześnie starając się maksymalnie skrócić czas trwania tego etapu.
Opracowanie pozwu rozwodowego może być zarówno elementem kompleksowej obsługi sprawy rozwodowej, jak i jednorazową pomocą, udzielaną klientom, którzy dalsze postępowanie chcą poprowadzić samodzielnie. Nasza oferta obejmuje przygotowanie pozwu o rozwód za porozumieniem stron, pozwu z orzekaniem o winie lub bez orzekania o winie. W każdym z tych przypadków dołożymy wszelkich starań, aby dokumenty były solidną podstawą do pomyślnego prowadzenia sprawy.

 

Rozwód Szczecin – pomoc w kwestiach majątkowych

W sprawach rozwodowych bardzo istotnym tematem jest podział majątku wspólnego. W domyśle wszelkie środki finansowe i przedmioty majątku są dzielone po równo, ale zwykle nic nie stoi na przeszkodzie, by wnosić o zmianę tych proporcji. Podziału można dokonać w toku postępowania przed sądem lub na podstawie umowy między byłymi małżonkami. Dbamy o to, by majątek klienta został podzielony sprawiedliwie i zapewnił mu finansowe bezpieczeństwo. Zajmujemy się także uzyskaniem alimentów na małżonka bądź dziecko.

Prawnik rozwody Szczecin – władza rodzicielska i kontakty z dziećmi

Większość ludzi chce tylko tego, co najlepsze dla ich dzieci, więc zrozumiałe, że podczas procesu rozwodowego pojawiają się kłótnie oraz nieporozumienia, dotyczące m.in. z władzy rodzicielskiej. Nasz zespół radców prawnym pomaga rozwiązać problemy i w tej kwestii. Możemy poprowadzić sprawę, która ureguluje kontakty każdego rodzica z dziećmi. Przygotujemy niezbędne pisma, wyjaśnimy sposób postępowania oraz zagwarantujemy profesjonalną reprezentację, stawiając przy tym na pierwszym miejscu dobro dzieci.

rozwód szczecin