Prawo nieruchomości Szczecin

Prawo nieruchomości – wsparcie prawne

Rynek nieruchomości stale się rozwija, z roku na rok rośnie ilość budowanych inwestycji. Pomimo wprowadzania nowych regulacji prawnych, które mają na celu chronić osobę kupującą, nadal zdarza się, że nabywcy nieruchomości są pokrzywdzeni. Źle skonstruowana umowa, trudne relacje właścicielskie, obciążenie hipoteki to problemy, z którymi poradzi sobie Kancelaria Jagiełło Tobolewski.

prawo nieruchomości szczecin

Oferujemy szeroką gamę usług w zakresie prawa nieruchomości. Współpracującym z nami przedsiębiorstwom, wspólnotom mieszkaniowym oraz klientom indywidualnym zapewniamy wsparcie w przedmiocie prawa obrotu nieruchomościami, a także pomoc przy ich podziale, zniesieniu współwłasności, dzierżawie, najmie czy leasingu.

Prawnik prawo nieruchomości Szczecin – jakie zagadnienia obejmuje?

Bez względu na to, czy zamierzają Państwo:
– nabyć nieruchomość,
– otrzymali ją Państwo w ramach spadku bądź darowizny,
– rozważają kupno mieszkania od dewelopera,
– planują budowę domu na zakupionej działce,
– podzielić nieruchomość albo znieść współwłasność,
– rozwiązać spór sąsiedzki dotyczący granic nieruchomości,
– uporządkować sprawy związane z własnością nieruchomości,
– stwierdzić zasiedzenie nieruchomości,
– ustanowić bądź znieść służebność gruntową,
– rozliczyć nakłady czynione na nieruchomość.

Znajomość prawa nieruchomości bywa kluczowa dla sprawnego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego. W każdej z powyższych sytuacji warto swoje pierwsze kroki skierować do kancelarii prawnej, by otrzymać profesjonalną, dopasowaną do Państwa potrzeb pomoc prawną.
Ta specyficzna gałąź prawa, oprócz kwestii dotyczących prawa obrotu nieruchomościami, obejmuje również m.in. zasiedzenie nieruchomości, podział nieruchomości, zniesienie współwłasności nieruchomości, wywłaszczenie, spory sąsiedzkie, służebności obciążające nieruchomość, a także sprawy prowadzone w zakresie nieruchomości w sądzie lub przed organami administracyjnymi, które mogą pojawić się zarówno na etapie nabywania czy sprzedaży nieruchomości, czy nawet po wielu latach korzystania z nieruchomości lub zarządzania nieruchomościami. Warto odpowiednio się do nich przygotować i nawiązać współpracę ze specjalizującą się w prawie nieruchomości kancelarią.

Czytaj więcej

Kancelaria prawa nieruchomości Szczecin

Przepisy prawa nieruchomości znajdują zastosowanie nie tylko przy kupnie domu, wynajmie mieszkania czy dzierżawie lokalu, ale także przy realizacji złożonych inwestycji mieszkaniowych bądź usługowych, realizowanych przez deweloperów. Nasza kancelaria wspiera przedsiębiorstwa z branży budowanej, zapewniając im kompleksową obsługę prawną, reprezentując w sporach sądowych i administracyjnych, jak również świadcząc bieżące doradztwo. Z naszych usług w zakresie prawa nieruchomości korzystają również spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jednostki samorządu terytorialnego, a także fundacje i stowarzyszenia, zarządzające budynkami, gruntami oraz lokalami.

Prawo obrotu nieruchomościami Szczecin

Kancelaria Radców Prawnych Jagiełło Tobolewski świadczy również kompleksowe usługi w zakresie zawierania umów dzierżawy, leasingu lub najmu krótko– oraz długoterminowego. W tego typu sprawach skupiamy się na indywidualnym charakterze doradztwa, dopasowując zakres świadczonego wsparcia do specyfiki danego problemu. Z naszym wsparciem bezpiecznie i legalnie zrealizują Państwo swoje prawa do obrotu nieruchomością. Zakres udzielanej pomocy obejmuje m.in.:
– odpowiednie zabezpieczenie interesów wynajmującego w umowie,
– doradztwo w zakresie warunków rozwiązania umowy,
– analizę zapisów dotyczących opróżnienia lokalu po rozwiązaniu umowy najmu lub dzierżawy,
– pomoc prawną w kwestii regulowania rozliczeń – także po wygaśnięciu umowy,
– wsparcie w dochodzeniu roszczeń od najemców,
– uregulowanie kwestii remontów oraz przeglądów nieruchomości.

Doradztwo prawne i usługi w zakresie prawa nieruchomości

Szeroka gama świadczonych usług pozwala nam kompleksowo odpowiadać na potrzeby osób poszukujących prawnika od prawa nieruchomości. Nasze atuty to doskonała znajomość przepisów oraz wieloletnie doświadczenie. Na swoim koncie mamy szereg wygranych spraw oraz sporów, w których skutecznie broniliśmy praw zarówno właścicieli, jak i najemców nieruchomości. Wierzymy, że nasza kancelaria prawa nieruchomości z siedzibą w Szczecinie również Państwu zapewni niezbędną, profesjonalną pomoc.

prawnik prawa nieruchomości szczecin

Pomoc prawna przy podziale nieruchomości i zniesieniu współwłasności

Przepisy prawa nieruchomości znajdują szerokie zastosowanie również w przypadku chęci podziału nieruchomości gruntowej lub budynku bądź zamiaru ich sprzedaży w całości czy części. Nasza kancelaria wspiera Klientów również w sporach ze współwłaścicielami w zakresie zniesienia współwłasności nieruchomości oraz ustalenia sposobu korzystania z nieruchomości wspólnej, a także postępowaniach administracyjnych i sądowych, jednocześnie świadcząc pomocą prawną przy podziałach nieruchomości lub zniesieniu współwłasności.
Na nasze wsparcie mogą również liczyć osoby, pragnące dochodzić swoich praw wynikających z przepisów Ustawy o ochronie praw lokatorów. Na pierwszy miejscu zawsze stawiamy interes Klienta, doskonale zdając sobie sprawę, jak trudna jest pozycja lokatora w sporze prawnym z instytucjami, przedsiębiorstwami budowanymi czy nadużywającymi prawa właścicielami nieruchomości.