Prawo pracy Szczecin

Sprawy pracownicze – pomoc prawnika

Problemy z rozliczeniem nadgodzin, mobbing, opóźnienia z wypłatą wynagrodzenia, łamanie praw pracowniczych? To z pewnością problematyczne sprawy, które mogą dotknąć każdego pracownika. W takich sytuacjach warto postawić na doświadczonego adwokata, który zna specyfikę prawa pracy. Nasza kancelaria radców prawnych świadczy usługi doradztwa w zakresie regulaminów zakładowych, opiniowania dokumentów, ale również pomaga rozwiązać zaistniałe spory przed sądem.

prawo pracy szczecin

Sprawy pracownicze Szczecin – czym zajmuje się prawo pracy?

Regulacja stosunków pomiędzy pracownikiem a zatrudniającym go prawodawcą stanowi podstawowy przedmiot prawa pracy. Ta rozbudowana gałąź prawa w Polsce oparta jest przede wszystkim o przepisy Kodeksu pracy oraz uzupełniających go aktów prawnych, takich jak regulaminy, statuty czy porozumienia. Prowadzone przez naszą kancelarię sprawy z zakresu prawa pracy dotyczą ochrony interesów zarówno pracodawcy, jak i pracownika.
Złożona materia tej gałęzi prawa obejmuje szereg zagadnień, które mogą wydawać się trudne do interpretacji, dlatego doświadczony radca prawny od prawa pracy stanowi cenne wsparcie dla przedsiębiorców, jak również podlegających im pracowników.

Prawnik prawo pracy Szczecin – kiedy warto sięgnąć po pomoc specjalisty?

Choć optymalnym rozwiązaniem każdego konfliktu na linii pracodawca-pracownik wydaje się porozumienie poza salą sądową, w niektórych sytuacjach założenie sprawy z zakresu prawa pracy bywa konieczne. W momencie, gdy w grę wchodzą takie czynniki jak mobbing, nieuzasadnione zwolnienie z pracy czy niedotrzymanie warunków zatrudnienia, często nie da się rozwiązać problemu inaczej, niż w sądzie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po pomoc profesjonalnego prawnika od prawa pracy w Szczecinie, który pomoże wypracować odpowiednią strategię procesową. Aby w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy pracownika lub pracodawcy.

Czytaj więcej

Sprawy z zakresu prawa pracy Szczecin – oferta dla pracowników

Oferujemy kompleksowe wsparcie pracownikom, decydującym, się wejść w spór prawny z obecnym lub byłym pracodawcą. Zakres udzielnych przez nas porad dotyczy m.in.:
– treści i warunków podpisywanych umów o pracę,
– zakazu konkurencji,
– spraw o wynagrodzenie za pracę i godziny nadliczbowe,
– bezprawnego rozwiązania umowy,
– niedotrzymania przez pracodawcę warunków wypowiedzenia,
– mobbingu,
– zapisanej w umowie odpowiedzialności materialnej pracownika,
– zapłaty zaległego wynagrodzenia oraz premii,
– ustalenia istnienia stosunku pracy,
Obsługiwane przez naszą kancelarię sprawy pracownicze obejmują również reprezentowanie w postępowaniach przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a także porady dla kobiet w ciąży, w zakresie należnych im praw i ochrony.

Radca prawny prawo pracy Szczecin – obsługa pracodawców

Kancelaria Radców Prawnych Jagiełło Tobolewski oferuje również kompleksową obsługę firm, świadcząc pełen zakres porad dla pracodawców. Nasza oferta skierowana do przedsiębiorców oraz osób odpowiedzialnych za zatrudnienie w firmie obejmuje m.in. doradztwo przy tworzeniu regulaminów, statutów oraz innych dokumentów organizujących pracę w zakładzie. Jednocześnie, reprezentujemy pracodawców w sporach przed sądami pracy, zarówno w zakresie pozwów indywidualnych.

prawnik prawa pracy szczecin

Prowadzimy niezależne audyty akt osobowych, specjalizując się w przygotowywaniu oraz konsultowaniu treści umów, oraz kontraktów menedżerskich. Dla pracujących u nas radców prawnych prawo pracy stanowi codzienny obszar zainteresowań zawodowych, dlatego zapewniamy profesjonalną pomoc również w zakresie wdrażania procedur antymobbingowych oraz zapobiegających dyskryminacji. Wieloletnie doświadczenie oraz doskonała znajomość prawa pracy to dwa filary, na których opieramy obsługę prawną przedsiębiorstw.

Prawo pracy – dlaczego warto skorzystać z usług kancelarii prawnej?

Współpracujący z naszą kancelarią prawników od prawa pracy Klienci mogą liczyć na cenne wsparcie na każdym etapie sporu z pracodawcą lub pracownikiem. Jako zespół doświadczony ekspertów, otaczamy profesjonalną opieką pracowników, reprezentując ich przed sądami pracy oraz poza salą sądową. Z kolei współpracujący z nami przedsiębiorcy oszczędzają czas i pieniądze, ponieważ nie muszą uruchamiać w firmie własnego działu prawnego. Współpraca z zewnętrzną kancelarią w sprawach z zakresu prawa pracy to także minimalizacja ryzyka po stronie pracodawcy, a także gwarancja kompleksowego wsparcia w bieżącej działalności.
Nasi eksperci służą swoim wieloletnim doświadczeniem wsparciem oraz wiedzą. Nie lekceważymy żadnego problemu, z którym zgłaszają się do nas Klienci, zawsze dokładając wszelkich starań, w celu zapewnienia im profesjonalnej pomocy.