Pomoc złotówkowiczom Szczecin

Kancelaria specjalizując się w prowadzeniu spraw przeciwko bankom zauważyła prawną możliwość unieważnienia albo „odwiborowienia” kredytu złotowego. Wielu kredytobiorców spłacających zobowiązanie w złotówkach, zaczęło się zgłaszać do kancelarii z zapytaniem, czy można udzielić im pomocy prawnej. Oferujemy profesjonalne wsparcie dla klientów, których sytuacja wymaga indywidualnego podejścia i precyzyjnej analizy umowy kredytowej.


WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate) stanowi wskaźnik referencyjny, który do 2017 roku był publikowany przez Stowarzyszenie Rynków Finansowych ACI Polska, a obecnie administrowany jest przez GPW Benchmark S.A. Jest to stawka, według której banki udzielają sobie pożyczek. Warto podkreślić, że od 2021 roku WIBOR jest ustalany na podstawie rzeczywistych transakcji. Stawki referencyjne, takie jak WIBOR 3M lub WIBOR 6M, są powszechnie stosowane w umowach kredytów złotowych.


W naszej praktyce Klienci doceniają naszą skrupulatność i profesjonalizm w procesie oceny umowy pod kątem występowania niedozwolonych klauzul oraz postanowień naruszających równowagę kontraktową stron. Dzięki temu nasi klienci zyskują pewność co do swoich praw i możliwości dochodzenia roszczeń, takich jak unieważnienie umowy kredytu, usunięcie wskaźnika referencyjnego WIBOR z umowy, czy nawet usunięcie zarówno WIBOR-u, jak i marży banku.