Sprawy spadkowe Szczecin

Kancelaria Prawna

Prawo spadkowe – pomoc

Strata bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, z jakimi przychodzi nam się zmagać w codziennym życiu. Poza sferą emocjonalną śmierć powoduje również konkretne skutki prawne, związane m.in. z dziedziczeniem majątku po zmarłym.

Nasza kancelaria świadczy Klientom ze Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego profesjonalną pomoc w sprawach spadkowych, postępowaniach o dział spadku oraz o zachowek.

Pomożemy Państwu w tym trudnym okresie, zapewniając kompleksowe wsparcie prawne w skomplikowanych procedurach określonych przepisami prawa spadkowego.

prawo spadkowe szczecin

Kancelaria Prawna

Potrzebujesz pomocy prawnej w zakresie prawa spadkowego?
Skontaktuj się z nami.

+48 91 433 10 66
kancelaria@kancelariajtt.pl

Prawo spadkowe Szczecin – pomoc w sprawach spadkowych

Jedną z najważniejszych gałęzi prawa cywilnego jest prawo spadkowe, regulujące kwestię praw oraz obowiązków majątkowych powstających z chwilą śmierci spadkodawcy. Nasza kancelaria prawna od lat zajmuje się doradztwem oraz reprezentowaniem Klientów w sprawach spadkowych dotyczących zachowku, działu spadku czy poświadczenia dziedziczenia. Jednocześnie, wspieramy osoby, które pragną za życia uregulować kwestię sukcesji, pomagając im w zakresie sporządzania testamentów, zapisów i darowizn.
Zapewniamy wsparcie, doradztwo oraz reprezentację w takich obszarach prawa spadkowego, jak:

– prawo do zachowku,

– sprawy o dział spadku,

– uznanie za osobę niegodną dziedziczenia,

– podważenie ważności testamentu,

– przyjęcie lub odrzucenie spadku,

– wyjawienie przedmiotów spadkowych,

– dokonanie spisu inwentarza,

– sporządzanie testamentów,

– sprawy o wydziedziczenie,

a także w wielu innych, ważnych kwestiach na każdym etapie postępowania regulowanego przepisami prawa spadkowego.

Gwarantujemy pełne wsparcie zarówno osobom, które zamieszkują w mieście Szczecin, Zachodnie Pomorze oraz pozostałe regiony kraju, jak i spadkobierców przebywających za granicą. Dobry adwokat sprawy spadkowe Szczecin wie że, jednym z kluczowych etapów każdego postępowania spadkowego jest ustalenie kręgu spadkobierców, którzy nie zawsze są znani, jeżeli uważają Państwo, że należy się Państwu zachowek lub część majątku po zmarłym i chcą dochodzić swoich praw przed sądem, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Prawnik Szczecin sprawy spadkowe – kompleksowe wsparcie kancelarii

Prawidłowym spojrzeniem na prawo spadkowe jest potraktowanie go jako niezwykle skomplikowanej materii, obejmującej szereg instytucji, przepisów i zagadnień. W tak złożonej rzeczywistości prawnej nietrudno zagubić się bez doskonałej znajomości prawa. Adwokat od spraw spadkowych Szczecin czy też radca prawny od spraw spadkowych zna zawiłości związane z tym rodzajem spraw, których wcale nie jest mało. Samemu ciężko jest rozeznać się w prawie spadkowym. Co więcej, sprawy związane z dziedziczeniem po zmarłym często wiążą się z silnym nacechowaniem emocjonalnym. Dlatego też sprawy spadkowe Szczecin to jedne z najczęściej pojawiających się spraw. W takich przypadkach doświadczony i kompetentny prawnik od spraw spadkowych, może okazać się bezcennym wsparciem, ze względu na swój obiektywizm oraz kierowanie się wyłącznie dobrem swojego Klienta.

Sprawy spadkowe Szczecin: w sądzie czy u notariusza?

Kwestie prawa spadkowego mogą być regulowane na dwa sposoby: w obecności notariusza lub w postępowaniu sądowym. Pierwsze rozwiązanie dotyczy sytuacji, w których wszyscy spadkobiercy są zgodni co do podziału majątku, oraz gdy możliwe jest ustalenie pełnego kręgu sukcesorów. Jego zaletą jest znacznie krótszy czas potrzebny na dopełnienie wszystkich formalności związanych z poświadczeniem dziedziczenia.

Jeśli jednak nie da się ustalić wszystkich spadkobierców lub gdy nie ma pomiędzy nimi porozumienia, sprawa spadkowa zwykle trafia na salę sądową. W takim przypadku należy przygotować się na dłuższe postępowanie i zapewnić sobie odpowiednie wsparcie. Dzięki pomocy, jaką oferuje kompetentny prawnik, sprawy spadkowe mogą potrwać znacznie krócej, a szansa na korzystne rozstrzygnięcie znacznie wzrasta.

Dobry adwokat sprawy spadkowe szczecin – w jakich sprawach pomagamy najczęściej?

Poświadczenie dziedziczenia Szczecin to jedne z najczęściej pojawiających się spraw. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, testamentowe lub ustawowe dziedziczenie można poświadczyć przed notariuszem lub sądem. W kancelarii notarialnej sporządzany jest akt poświadczenia dziedziczenia, natomiast sąd wydaje stwierdzenie nabycia spadku. Dobry notariusz Szczecin to także ważny aspekt przy sprawach spadkowych. W naszym bogatym dorobku mamy szereg spraw sądowych oraz notarialnych, w których dzięki maksymalnemu skupieniu na interesach Klientów, pomogliśmy wyegzekwować należne im prawo do udziału w spadku. 

Przyjęcie spadku lub jego odrzucenie

Bardzo często spadkobiercy ustawowi lub testamentowi zastanawiają się, czy przyjąć spadek, np. jeżeli w jego skład wchodzą również nieuregulowane zobowiązania. W takiej sytuacji my jako dobry adwokat sprawy spadkowe Szczecin przedstawiamy wszystkie możliwe rozwiązania, pomagając wypracować najkorzystniejsze dla spadkobiercy. Doradzamy, jak rozwiązać kwestię odpowiedzialności za długi spadkowe, a także, w jakich przypadkach warto przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza.

Sprawy o zachowek

Instytucja zachowku to jedna z najważniejszych kwestii regulowanych przez prawo spadkowe. W sytuacji, gdy spadkodawca pominął w testamencie osoby, którym z mocy przepisów prawa spadkowego przysługuje zachowek, mogą one zgłosić stosowne roszczenie. Adwokat Szczecin zachowek to często wyszukiwana przez klientów fraza. Duże grono osób słysząc słowo zachowek, nie do końca wie co ono znaczy. Sprawy o zachowek bywają skomplikowane i czasochłonne. Pomoc naszej kancelarii prawnej obejmuje m.in.:

  • ustalenie faktycznej przynależności do kręgu spadkobierców,
  • ustalenie przesłanek uprawniających do otrzymania zachowku,
  • reprezentowanie na każdym etapie postępowania w sprawie spadkowej.

Dział spadku Szczecin

Kwestię podziału spadku regulować może umowa notarialna, jak również postanowienie sądu. Udzielając wsparcia naszym Klientom, skupiamy się na maksymalnym zabezpieczeniu ich roszczeń, umożliwiając osiągnięcie porozumienia z pozostałymi spadkobiercami. Dobry adwokat sprawy spadkowe Szczecin zapewnia również doradztwo i wsparcie w kwestii zniesienia współwłasności.

Nieważność testamentu

Osoba, która uzna, że sporządzony przez zmarłego testament jest nieważny, zobowiązana jest udowodnić zasadność swoich wątpliwości w postępowaniu sądowym. Sprawy o podważenie ważności testamentu mogą odbywać się zarówno na etapie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, jak i już po jego zakończeniu – np. na etapie sprawy o dział spadku czy zachowek. Zatem sporządzanie testamentów Szczecin to ważna kwestia. Sporządzając testament warto skonsultować się z prawnikiem, aby uniknąć sytuacji, w której nasi bliscy będą mierzyć się z zarzutami nieważności testamentu.

Jakie trudności towarzyszą sprawom spadkowym?

Bardzo często sprawy spadkowe, ze względu na silny ładunek emocjonalny, jaki im towarzyszy, należą do tych, w których stronom szczególnie trudno znaleźć porozumienie. Upływający czas również nie jest tu sprzymierzeńcem – przeciągające się postępowania o zachowek czy dział spadku wzmaga stres i uniemożliwia dobrowolne rozporządzanie swoją częścią majątku. W takich sytuacjach pomoc dobrego adwokata w sprawach spadkowych Szczecin okazuje się nieoceniona, ze względu na doskonałą znajomość przepisów, doświadczenie oraz brak emocjonalnego zaangażowania w spór. Trudne sprawy spadkowe nie są dla nas przeszkodą. Nasz zespół prawników spe

prawnik szczecin prawo spadkowe

Nasze największe atuty to:

  • wiedza i wieloletnie doświadczenie w sprawach spadkowych,
  • kompleksowe doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie,
  • indywidualne podejście, uwzględniające specyfikę danej sprawy.

Eksperci od prawa spadkowego w Szczecinie

Nasza kancelaria radców prawnych z siedzibą w Szczecinie oferuje kompleksowe doradztwo oraz wsparcie w pełnym zakresie, jeśli chodzi o prawo spadkowe. Zapraszamy do kontaktu oraz do współpracy. Dla nas liczy się przede wszystkim ochrona interesów naszych Klientów, dlatego, jeśli potrzebują Państwo profesjonalnej pomocy lub doradztwa, z przyjemnością ich udzielimy.