Długoterminowa prognoza kursu franka

Aktualności
Długoterminowa prognoza kursu franka
  • Opublikowano: 17 listopada 2023
  • Ostatnia aktualizacja: 17 listopada 2023

Co z Frankiem w 2024 roku?

W 2023 r. waluta franka szwajcarskiego była na bardzo wysokim poziomie. Występowały spore różnice wahań, albowiem średni kurs CHF kształtował się od 4,50 zł do 4,90 zł. Aktualnie nastroje są trochę spokojniejsze i według ekspertów jest to efekt aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju. Dzięki wizji otrzymania pieniędzy z krajowego funduszu odbudowy frank szwajcarski spadł do poziomu 4,54 zł. Najnowsze prognozy są takie, że kurs franka w 2024 r. będzie stabilny i ma wynosić ok. 4,60 zł.

Czytaj również: Ugoda czy unieważnienie kredytu? Zobacz co bardziej się opłaca!

Jakie są prognozy kursu franka?

Prognozy dotyczące średniego kursu franka szwajcarskiego są stabilne, przy czym nadal na wysokim poziomie. Do końca 2023 r. kurs franka szwajcarskiego ma się wahać w przedziale od 4,50 zł do 4,60 zł. Prognozy dotyczące 2024 r. są bardzo podobne, a to dzięki możliwości otrzymania funduszy z krajowego planu odbudowy. Nie można jednak zapominać, że owa stabilność nie oznacza, że raty kredytu spadną, wręcz przeciwnie nadal będą na wysokim poziomie w porównaniu do momentu, kiedy zaciągany był kredyt.

Czy kurs franka będzie rósł?

Aktualna sytuacja franka szwajcarskiego wydaje się stabilna, stabilnie droga. Obecna sytuacja polityczna uspokoiła rynek finansów i w związku z tym średni kurs franka szwajcarskiego ma się wahać w przedziale od 4,50 zł do 4,60 zł.

Kiedy spadek kursu franka?

W porównaniu do trzeciego kwartału 2023 r. średni kurs franka szwajcarskiego spadł z 4,90 zł do 4,54 zł. Zatem zmiana jest dość widoczna, nie można jednak zapominać, iż to nadal jest wysoki kurs. W związku z tym raty kredytu spadną nieznacznie, ale nadal będą wysokie w porównaniu do wysokości rat kredytu z dnia podpisania umowy. Wedle najświeższych prognoz średni kurs franka szwajcarskiego ma być stabilny w 2024 r. i ma się utrzymywać na bieżącym poziomie. Nie mniej nie można brać tych prognoz za pewnik, albowiem nikt nie wie, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość i w jaki sposób będzie ona wpływać na kursy walut oraz stabilność złotego.  

Kancelaria Frankowa Szczecin oferuję profesjonalną pomoc w sprawach związanych z kredytami indeksowanymi do franka szwajcarskiego. Sprawdź pełny zakres usług jaki posiada w ofercie doświadczony radca prawny Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *